7 SPOSOBÓW JAK DOBRZE WYCHODZIĆ Z RODZINKĄ NA ZDJĘCIACH?

Jakie masz wymówki, żeby nie robić sobie zdjęć ze swoimi dziećmi?

  • jestem za gruba
  • nie mam zrobionych włosów
  • jestem niefotogeniczna i źle wychodzę na zdjęciach
  • nie mam makijażu
  • mam za duży nos.

Coś jeszcze dopisać do tej listy??

Przyznam Wam się szczerze, że sama jeszcze niedawno tak miałam. Robiłam mnóstwo zdjęć , natomiast nie byłam na żadnym. I kiedy Tomek mój wtedy 5 letni syn powiedział kiedyś: ,, Mamo, ale my chcemy zdjęcie z tobą, całą rodziną! Wtedy dopiero wleciało mi do mojej mózgownicy, że kurde to są nasze zdjęcia. Nie na pokaz, nie na konkurs, nie po to, aby ktoś ocenił nas, tylko NA PAMIĄTKĘ.

Za 10 lat nasze dzieci oglądając albumy, nie będą zwracały uwagi, na naszą urodę, nie będą dostrzegać czy jesteś fotogeniczna, czy nie. BĘDĄ SIĘ CIESZYĆ, ŻE JESTEŚ NA ZDJĘCIACH. 

Mam dla Was kilka moich tricków na to, jak dobrze wychodzić na zdjęciach z rodzinką!

Bardzo ważne jest abyś przetestowała siebie. Jest to cholernie ważne, żeby potem nie było niespodzianek i płakania. Zanim pójdziecie na sesje, czy zwyczajnie masz w planach, bywać na zdjęciach rodzinnych wypadałoby się przygotowywać do tego.

1. Stań przed lustrem i poćwicz., który profil swój bardziej lubisz i czy w ogóle lubisz?. Ja np. boku swojej twarzy niespecjalnie lubię, natomiast przód jest całkiem znośny. Zrób sobie zdjęcie telefonem albo jeśli masz aparat, ustaw go gdziekolwiek (na parapecie, książkach, półce, krześle i ćwicz) i rób zdjęcia, aż uzyskasz perspektywę, która Cię zadowala.

2Poproś koleżankę, zróbcie sobie wspólną sesję, ale właśnie zwracając uwagę, na to, jak wychodzicie na zdjęciach i róbcie to, aż do skutku aż będziesz zadowolona. Może bardziej się sobie podobasz, jak masz głowę lekko w dół, a może przeciwnie do mnie lubisz swój lewy profil? Nie zalecam robienia zdjęć od dołu. Kombinujcie z kątami fotografowania. Potem wróć do domu, przejrzyj wszystkie zdjęcia i wyciągnij wnioski.

3. Zadaj sobie pytanie też, w jakiej fryzurze siebie lubisz. Czy wolisz mieć wyprostowane włosy, czy lubisz się w kręconych? To samo z makijażem. W czym się dobrze czujesz. I tu też, stań przed lustrem, zobacz, co sprawia, że nie masz zamiaru uciekać sama przed sobą.

4. Ubiór – to też wymaga przygotowania. I nie 5 minut przed sesją, a dzień, dwa, a nawet tydzień. Jeśli masz tu i ówdzie czegoś troszkę więcej to nie wciskaj się droga mamo w rozmiar mniejszy ok? Ma być luźno i przede wszystkim wygodnie. Nikt na zdjęciach nie widzi czy nosisz L, czy XL.

5. Sposoby na ukrycie niechcianego brzuszka. Niechciane fałdki niczym skóra shar-peia na brzuchu są zmorą wielu mam (w tym mnie, ale Ciiiii nie mów nikomu ), Ale czy to jest powód, żeby nie bywać na zdjęciach z dziećmi? Kiedy robicie sesję rodzinną, staraj się dzieci trzymać na kolanach i zakryć sobie nimi to, co chcesz ukryć plus oczywiście luźna bluzka. Ten zestaw sprawi, że będziesz się czuła dużo bardziej komfortowo- a to jest priorytet.! Dzięki temu nikt nie będzie zwracał uwagi, na to, co tam ukrywasz- a o taki efekt Ci chodzi prawda?

6. Usiądź niżej niż mąż lub osoby, które są od Ciebie szczuplejsze albo ewentualnie w jednej linii. To jest taki zabieg optycznego zmniejszenia, bez użycia Photoshopa, ale naprawdę działa. Jeśli mąż będzie poniżej Ciebie, ty będziesz wyglądała, na większą niż jesteś w rzeczywistości.

7. Uśmiech– jest to element, bez którego nie ma szans na zrobienie fajnego zdjęcia rodzinnego. Jeśli będziesz miała ponurą, niezadowoloną minę, to będzie to widać na zdjęciach. I nie chodzi oczywiście o szczerzenie kłów w stronę obiektywu, ale o piękne emocje, szczerą zabawę i pozytywny uśmiech na twarzy. Takie kadry obronią się, nawet jeśli będą niedoskonałe pod względem technicznym.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że te krótkie porady pomogą Ci w oswojeniu się z aparatem i nie będziesz już unikała zdjęć ze swoimi dziećmi. Bo musisz mi uwierzyć, że za kilka lat twoje dzieci Ci za to podziękują.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *