WARSZTATY  DOMOWA FOTOGRAFIA LIFESTYLOWA 

 

Pierwsze warsztaty z DOMOWEJ FOTOGRAFII LIFESTYLOWEJ ogłosiłam w sierpniu 2017. Ku mojejmu ogromnemu zdziwieniu miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki. Była to dla mnie ogromna radość , ponieważ tak naprawdę pierwsza edycja była edycją testową i eksperymentalną. Nie miałam 100 % pewności, czy znajdą się chętni. Nie wiedziałam również jak JA się sprawdzę w roli nauczyciela, wykładowcy i czy w ogóle potrafię przekazywać wiedzę i dzielić się swoim doświadczeniem w interesujący sposób tak, żeby nikt nie wybiegł po 5 minutach lub nie zasnął. 🙂 Moje obawy jednak okazały się nie potrzebne. Zresztą wiecie: Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Wtedy już po pierwszym dniu poczułam że to jest TO. I, że jestem w odpowiednim miejscu. !!!!!!! Opinie uczestników mówiły same za siebie. 

fotografia lifestylowa

Po sukcesie pierwszej edycji pojawiły się kolejne i kolejne. W sumie przez 3 lata odbyło się już ponad 10 edycji. Spotkałam na swojej drodze ponad 40 kursantek i kursantów ( bo mieliśmy nawet jednego rodzynka 🙂 z różnych miast Polski i Świata. W swoim dorobku  mam zarówno warsztaty grupowe jak i indywidualne. 

Każda edycja jest inna, ponieważ każde kolejne spotkanie staram się jeszcze lepiej przygotować pod względem przede wszystkim merytorycznym.  

      WIEDZA,  PRAKTYKA I WSPARCIE  TO TRZY KLUCZOWE ELEMENTY, KTÓRE SĄ MISJĄ PROWADZONYCH PRZEZE MNIE WARSZTATÓW. 

 

Sesja lifestylowa to  nie tylko wizyta w domu klientów , ale również uświadamianie ich czym jest sesja lifestylowa, odpowiednie przygotowanie oferty, odpowiednie przygotowanie ze strony fotografa.  Na warsztatach pokazuje moim kursantom NAJWAŻNIEJSZE ASPEKTY PRACY fotografa lifestylowego. Wszystko to co dzieje się przed sesją, w trakcie i po. 

Rozmawiamy o tym jak przygotować siebie i klientów do sesji, cel sesji i sposoby na jej prowadzenie. Pokazuję min.  jak współpracować z klientami, co jest ważne w relacji klient-fotograf. 

Dużą uwagę skupiamy na elementach technicznych takich jak kadrowanie, kompozycja , praca ze światłem. Podpowiadam jakich ustawień używać w różnych sytuacjach tak, aby kadry było wyjątkowe i przykuwały uwagę odbiorcy.  

Kiedy już głowy moich kursantek  są przepełnione wiedzą  udajemy się na sesję do domu klientów. 

W naturalnych domowych warunkach moje kursantki są w stanie zobaczyć jak wygląda taka sesja od kuchni. Podglądały jak ja pracuje z rodzinką, ale przede wszystkim mogły spróbować (pod moim okiem) swoich sił idąc na żywioł. Dlaczego na żywioł?? Ano dlatego, że zawsze na sesję zapraszam normalne, prawdziwe rodzinki, czyli takie które nie są profesjonalnymi modelami. Nie znam dzieci, nie wiem jak się będę zachowywać kiedy ktoś obcy przyjdzie do domu. Nie wiem ile światła naturalnego będziemy miały w mieszkaniu- czyli dokładnie tak jak może być na prawdziwej sesji.  Dzięki temu mogę pokazać  na co zwracać uwage fotografując w warunkach domowych i  przede wszystkim , pokazać, że wszędzie da się zrobić domową sesję.

 

 

Dodatkowo każda kursantka ma możliwość samodzielnej pracy z naszymi warsztatowymi rodzinkami.  Dlatego grupy są  takie małe , bo zależy mi aby każdy kto przyjdzie na warsztaty mógł wynieść maximum praktyki ( a nie przeciskać się między innymi kursantami i walczyć niemal o każdy kadr ) 

 

 

Grupy są 2-3 osobowe. Dzięki temu panuje również bardzo domowa atmosfera, zarówno na części merytorycznej jak i również praktycznej. Jest dużo śmiechu, dużo rozmów o fotografii  ale nie tylko.  Jak jest czas to i zbaczamy na tematy życiowe, dzieciowe, obgadujemy mężów i cieszymy się z czasu spędzonego w ciszy i spokoju bez dzieci. ( pisze to dlatego, że większość moich kursantek to właśnie mamy. Chociaż oczywiśćie tych niedzieciatych zapraszam również. 🙂 

 

Każda sesja lifestylowa to  często ogromny wysiłek fizyczny.  Biegamy, skaczemy w koło naszej rodzinki, aby móc uchwycić jak najbardziej różnorodne kadry.  Tym razem na warsztatach doskwierał nam ogromny upał, któru nie utatwiał pracy. Zawsze uprzedzam moje kursantki, że muszą dobrze wypocząć przed naszym spotkaniem, bo w cenie warsztatów jest darmowy fitness ha ha ha ! Ale czego nie robi się dla pięknych kadrów prawda?

W kolejnej części warsztatów, napełniamy brzuchy odlotową pizzą, pysznymi makaronamil ub sałatkami, pijemy kolejne kawy i szykujemy nasze głowy na część poświęconą selekcji i obróbce. 

Pokazuje w jaki sposób  robić selekcję, aby była szybka  i efektywna. Następnie na podstawie  jednego zdjęcia pokazuję cały swój workflow obróbkowy. Kursanci mogą zobaczyć jak  w kilku prostych krokach można uzyskać w programie Adobe Lightroom piękny efekt na zdjęciach. I nie chodzi  tutaj o spędzanie  wielu godzin nad postprodukcją.  Wg mnie celem obróbki jest podkreślenie emocji i treści. Wydobycie  i pokazanie na zdjęciu tego co najlepsze w jak najszybszym czasie.  

Czas spędzony podczas warsztatów ze mną naładowany jest ogromną ilością marytoryki ale i również ogromnego  luzu.  Wynika to z faktu, że taka właśnie jestem ja.  Pełna pozytywnej energii , którą chce zarażać innych. Bo uwierzcie mi, że jeśli tacy będziecie na  rodzinnej sesji lifestylowej dzieciaki Was pokochają.  I powiem wam, że mam ogormne szczęście ponieważ na moich warsztatch  spotykam mega wspaniałych ludzi, bardzo zdolnych i pełnych zapału do pracy.  Przypadek? Nie sądzę. 

Warsztaty trwają jeden dzień, ale nasza znajomość  i nauka fotografii absolutnie na tym się nie kończy.  Nasza powarsztatowa zamknieta grupa na fb to miejsce gdzie możecie wysyłać mi zdjęcia do oceny, pytań praktycznie o wszystko.  Z doświadczenie wiem, że wiele problemów wychodzi dopiero jak pójdziecie na swoją samodzielną sesję, dlatego jestem do dyspozycji i służe pomocą. Fajnie co???

Zresztą przeczytajcie opinie  i maile od uczestniczek ostatnich spotkań, które w zasadzie mówią same za siebie. 

Alicjo, wspaniała Fotografko, mega pozytywna kobieto oraz motywatorko do działania,
Już to mówiłam, ale jeszcze raz „powiem” jak bardzo się cieszę, że po takim czasie udało Nam się spotkać na warsztatach z fotografii lifestylowej, ktôra to niby w modzie jest teraz, ale to nie za modą człowiek pędzi tylko za tym co czujemy, co chcemy przekazać światu przez to co widzimy naszym okiem i zapisujemy poprzez naciśnięcie tego magicznego przycisku w odpowiednim momencie 🙂
A Ty to potrafisz 🙂❤🙂📷Szczerze troszkę się stresowałam przed spotkaniem, ale od progu kiedy to jeszcze miałaś świeżo pomalowane paznokcie wiedziałam, że wiedza będzie przekazywana w super sposób, chodź ja bym mogła jeszcze przyjść w niedzielę dla mnie było za krótko (czytaj: pomyśl nad 2 dniowymi warsztatami) hehePo Twoich warsztatach mam tak mega dużo energii (a to jest na +) i mega mnie zmotywowałaś do dalszego działania co oznacza, że tak jak Ty tak i ja przekonuje się, że warto spełniać swoje marzenia !!!

Ściskam i dziękuje raz jeszcze za spotkanie.

                                                                                                                Joanna Stuczkowska

Warsztaty u ALicji to MEga pozytywny kopniak do działania. Same konkrety i duzo praktycznych rad, nie tylko co do samej fotografii ale również promowania siebie i swojej pracy. Z warsztatów wróćiłam naładowana  pozytywną energią, pewniejsza siebie . Wszystkim polecam warsztaty , udział w nich to był strzał w 10 !!

                                                                                                                 Katarzyna Iłowiecka


 Szczerze polecam wszystkim zarówno Warsztaty jak i sesje u Alicji. Niedawno miałam okazję uczestniczyć w kursie, na którym ta cudowna kobieta przekazała mi ogrom wiedzy, która jest na prawdę przydatna i rady, które się sprawdzają. Co jest najważniejsze, po warsztatach nie zostawia swoich kursantów, a wręcz im pomaga! Dzięki Alicji w końcu udało mi się ruszyć z miejsca. Na samych sesjach jest niesamowita energia z aż chce się dalej pracować

                                                                                           ROKSANA SKOCZYLAS

Już wkrótce kolejne edycje oraz totalna nowość , którą możecie zobaczyć poniżej.  Jesli nie chcecie przegapić zapisów oraz zgarnąć mega zniżkę to zapisujcie się na liste zianteresowanych i wyczekujcie na dniach maila ode mnie. 

 

.

Witaj na moim BLOGU

Alicja_kozdraś_Wrocław

Fotografuję, uczę fotografii, doradzam i inspiruję do działania. Jeśli chcesz się uczyć fotografii lifestylowej- Zostań ze mną!

Produkty w sklepie

Archiwium