RELACJA Z NIEZWYKŁYCH WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH

Pierwsze warsztaty z DOMOWEJ FOTOGRAFII LIFESTYLOWEJ ogłosiłam w sierpniu 2017. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki. Była to dla mnie ogromna radość , ponieważ tak naprawdę pierwsza edycja była edycją testową i eksperymentalną. Nie miałam 100 % pewności, czy znajdą się chętni. 

Nie wiedziałam również jak JA się sprawdzę w roli nauczyciela, wykładowcy i czy w ogóle potrafię przekazywać wiedzę i dzielić się swoim doświadczeniem w interesujący sposób tak, żeby nikt nie wybiegł po 5 minutach lub nie zasnął. 🙂 Moje obawy jednak okazały się nie potrzebne. Zresztą wiecie: Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Wtedy już po pierwszym dniu poczułam że to jest TO. I, że jestem w odpowiednim miejscu. !!!!!!! Opinie uczestników mówiły same za siebie.

Po sukcesie pierwszej edycji pojawiły się kolejne i kolejne. W sumie przez 3 lata odbyło się już ponad 10 edycji. Spotkałam na swojej drodze ponad 40 kursantek i kursantów ( bo mieliśmy nawet jednego rodzynka 🙂 z różnych miast Polski i Świata. W swoim dorobku  mam zarówno warsztaty grupowe jak i indywidualne. 

Każda edycja jest inna, ponieważ każde kolejne spotkanie staram się jeszcze lepiej przygotować pod względem przede wszystkim merytorycznym. 

Wiedza, praktyka i wsparcie - 3 kluczowe elementy

Sesja lifestylowa to nie tylko wizyta w domu klientów, ale również uświadamianie ich czym jest sesja lifestylowa, odpowiednie przygotowanie oferty, odpowiednie przygotowanie ze strony fotografa. Na warsztatach pokazuje moim kursantom NAJWAŻNIEJSZE ASPEKTY PRACY fotografa lifestylowego. Wszystko to co dzieje się przed sesją, w trakcie i po. 

Rozmawiamy o tym jak przygotować siebie i klientów do sesji, cel sesji i sposoby na jej prowadzenie. Pokazuję min.  jak współpracować z klientami, co jest ważne w relacji klient-fotograf. 

Dużą uwagę skupiamy na elementach technicznych takich jak kadrowanie, kompozycja , praca ze światłem. Podpowiadam jakich ustawień używać w różnych sytuacjach tak, aby kadry było wyjątkowe i przykuwały uwagę odbiorcy. Kiedy już głowy moich kursantek  są przepełnione wiedzą  udajemy się na sesję do domu klientów. 

Każda sesja lifestylowa to  często ogromny wysiłek fizyczny.  Biegamy, skaczemy w koło naszej rodzinki, aby móc uchwycić jak najbardziej różnorodne kadry.  Tym razem na warsztatach doskwierał nam ogromny upał, który nie ułatwiał pracy. Zawsze uprzedzam moje kursantki, że muszą dobrze wypocząć przed naszym spotkaniem, bo w cenie warsztatów jest darmowy fitness ha ha ha ! Ale czego nie robi się dla pięknych kadrów prawda?

W kolejnej części warsztatów, napełniamy brzuchy odlotową pizzą, pysznymi makaronamil ub sałatkami, pijemy kolejne kawy i szykujemy nasze głowy na część poświęconą selekcji i obróbce. 

Pokazuje w jaki sposób  robić selekcję, aby była szybka  i efektywna. Następnie na podstawie  jednego zdjęcia pokazuję cały swój workflow obróbkowy. Kursanci mogą zobaczyć jak  w kilku prostych krokach można uzyskać w programie Adobe Lightroom piękny efekt na zdjęciach. I nie chodzi  tutaj o spędzanie  wielu godzin nad postprodukcją.  Wg mnie celem obróbki jest podkreślenie emocji i treści. Wydobycie  i pokazanie na zdjęciu tego co najlepsze w jak najszybszym czasie.

A co mówią uczestniczki o warsztatach?

Czas spędzony podczas warsztatów ze mną naładowany jest ogromną ilością marytoryki ale i również ogromnego  luzu.  Wynika to z faktu, że taka właśnie jestem ja.  Pełna pozytywnej energii , którą chce zarażać innych. Bo uwierzcie mi, że jeśli tacy będziecie na  rodzinnej sesji lifestylowej dzieciaki Was pokochają.  I powiem wam, że mam ogormne szczęście ponieważ na moich warsztatch  spotykam mega wspaniałych ludzi, bardzo zdolnych i pełnych zapału do pracy.  Przypadek? Nie sądzę. 

Warsztaty trwają jeden dzień, ale nasza znajomość  i nauka fotografii absolutnie na tym się nie kończy.  Nasza powarsztatowa zamknieta grupa na fb to miejsce gdzie możecie wysyłać mi zdjęcia do oceny, pytań praktycznie o wszystko.  Z doświadczenie wiem, że wiele problemów wychodzi dopiero jak pójdziecie na swoją samodzielną sesję, dlatego jestem do dyspozycji i służę pomocą. Fajnie co???

Zresztą przeczytajcie opinie  i maile od uczestniczek ostatnich spotkań, które w zasadzie mówią same za siebie.

Szczerze polecam wszystkim zarówno Warsztaty jak i sesje u Alicji. Niedawno miałam okazję uczestniczyć w kursie, na którym ta cudowna kobieta przekazała mi ogrom wiedzy, która jest na prawdę przydatna i rady, które się sprawdzają. Co jest najważniejsze, po warsztatach nie zostawia swoich kursantów, a wręcz im pomaga! Dzięki Alicji w końcu udało mi się ruszyć z miejsca. Na samych sesjach jest niesamowita energia z aż chce się dalej pracować. 

Renata Skoczylas

Warsztaty u Alicji to mega pozytywny kopaniak do działania. Same konkrety i dużo praktycznych rad nie tylko co do samej fotografii, ale również promowania siebie i swojej pracy. Z warsztatów wróciłam naładowana pozytywną eneegią i pewniejsza siebie. Wszystkim polecam! Udział w nich to był strzał w 10!

Katarzyna Iłowiecka

Alicja, wspaniało fotografko, mega pozytywną kobieto oraz motywatorko do działania. Już to mówiłam, ale jeszcze raz “powiem” jak bardzo się cieszę, że po takim krótkim czasie udało się nam spotkać na warsztatach z fotografii lifestylowej, która to niby w modzie jest teraz, ale to nie za modą człowiek pędzi tylko za tym co czujemy i co chcemy przekazać światu przez to co widzimy naszym okiem i zapisujemy poprzez naciśnięcie tego magicznego przycisku w odpowiednim momencie.

A Ty to potrafisz. Szczerze troszkę się stresowałam przed spotkaniem , ale od progu, kiedy to jeszcze miałaś świeżo pomalowane paznokcie wiedziałam, że wiedza będzie przekazana w super sposób, chodź ja bym mogła jeszcze przyjść w niedzielę.

Zmotywowałaś mnie do dalszego działania co oznacza, że tak jak Ty i ja przekonuję się, że warto spełniać swoje marzenia.

Joanna Stuczkowska

JESTEŚ ZAINTERESOWANA WARSZTATAMI?

NAPISZ DO MNIE TUTAJ 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *